ABD’de korkunç olay: Kumlar iki çocuğu yuttu!

Florida’nın Lauderdale-by-the-Sea kentinde Salı günü kumsalda kazdıkları bir çukura düşen genç kız hayatını kaybetti, erkek kardeşi ise hastaneye kaldırıldı. 7 yaşındaki Sloan Mattingly ve 9 yaşındaki Maddox Mattingly kumdan çıkarılıp hastaneye götürüldü, ancak polis daha sonra kızın hastanede öldüğünü doğruladı.

Broward County Şerif Ofisi, “Ön soruşturma, çocukların ve ebeveynlerinin Indiana’dan tatilde olduğunu ortaya çıkardı. Müfettişler, çocukların kumda bir çukur kazdıktan sonra içine düştüklerini söylüyor. Bu olayla ilgili koşullar soruşturma altında” dedi.

Saat 15.00 sıralarında polise iki çocuğun kum altında mahsur kaldığı yönünde ihbar geldi.

Bir tanık, Miami ABC üyesi WPLG ile, çocuklardan birinin delikten çıkarıldıktan sonra ilk müdahale ekipleri tarafından aceleyle uzaklaştırıldığını gösteren bir video paylaştı.

Bir görgü tanığı WPLG’ye “Yetişkin adamların kürek ve kovalarla kazdığını gördük ama kimse onu bulamadı. Sanırım çöktüğünde dümdüz yatıyordu, ezilmiş olabilir. Baba oğlunu dışarı çekmeyi başardı ama kızı hâlâ kumun altındaydı.” dedi.

Çocukların gittiği Lafayette Meadows İlköğretim Okulu müdürü Jenny Fedele, yaptığı açıklamada, “Lütfen Mattingly ailesini düşüncelerinizde ve dualarınızda tutun. Şu anda mahremiyet talep ettiler. Ailenin paylaşmak istediği diğer bilgileri ileteceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x