En iyi PS5 aksesuarları

Oyunlar konsolunuzun kalbi olsa da, bu aksesuarlar favori oyunlarınıza daha çok dalmış hissetmenizi sağlayabilir. İşte, en son konsolunuzdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak en iyi aksesuarlar.

Konsollar genellikle tek bir kontrol cihazı ile gelse de, yereleşli oyun oynamak istiyorsanız veya biri bitip diğerine geçmek istiyorsanız, başka bir kontrol cihazı almak iyi bir fikir olabilir.

DualSense Edge

Varsayılan DualSense harika olsa da, çoğu oyuncu daha fazla işlevsellik ve seçenekler kullanabilir. DualSense Edge, kontrollerde daha fazla özelleştirme seçeneği için ek arka pedallar sunar ve daha kolay tamirler ve konfor için değiştirilebilir parçaları vardır. Standart kontrol cihazınızdan daha pahalıya mal olacak, ancak alıştığınızda bir daha geri dönemeyeceksiniz.

Hangi kontrol cihazını kullanırsanız kullanın, pil ömrü bir noktada sorun olacak. Tüm bu sofistike DualSense özelliklerinin tek dezavantajı pilin hızla tükenmesidir. Oturumlar arasında kontrol cihazınızı her zaman takabilirsiniz, ancak kolayca unutabilir ve ölü bir kontrol cihazıyla uyanabilirsiniz. Bunun yerine, PowerA şarj istasyonu sadece bir veya iki kontrol cihazınız için uygun bir tutucu değil, aynı zamanda her zaman şarj edilmiş ve kullanıma hazır olmalarını sağlar.

Geçen nesilde Sony Gold kulaklıklar vardı ve PS5 için Pulse 3D var. Bu kulaklık, 3D ses için ince ayarlanmış olup, oynarken sizi sarmalayan ve gerçekçi bir ses deneyimi sunar. Pulse 3D kulaklıklar ayrıca yumuşak ve rahat kulak yastıkları ile giyerken daha fazla istikrar sağlamak için iç bant içerir.

Çevrimiçi oyuncular için, Pulse 3D kulaklık, kulaklıkta uzanan bir boom mikrofon olmadan net ses için gizli çift mikrofonlara sahiptir.

100 dolarlık fiyatla, etkileyici bir ses deneyimi sunan bu kulaklık, iyi bir anlaşma.

PS5 öncelikle bir oyun konsolu olsa da, birçok insan için evlerinin merkezi medya merkezi olacak. Çoğu insan, oyun oynamak kadar, Netflix ve YouTube gibi hizmetleri akış için de kullanıyor. Bu yüzden PS5 medya uzaktan kumandasına ihtiyacınız olacak. Tipik oynat/dur seçeneklerinin yanı sıra, büyük akış hizmetleri için özel düğmelere sahip.

Dahili IR vericisi, uyumlu TV’lerin sesini ayarlamanıza ve gücünü açmanıza olanak tanır, bu da bu uzaktan kumandanın ihtiyacınız olan tek uzaktan kumanda olabileceği anlamına gelir. Ayrıca, konsolun kıvrımlı tüm beyaz estetiğine de sahip, tasarım dilini tamamlar.

Yayıncılık her geçen yıl daha popüler hale geliyor ve Sony, oyunlarınızla insanların karşısına çıkmanızı her zamankinden daha kolay hale getirmeyi amaçlıyor. PS5 için HD kamera, 1080p görüntü ve geniş açılı lens ile görüntülerinizin kaçırılmayacağından emin olur.

Kamera ayrıca, doğru görünümü elde etmek için açıyı ayarlamanıza olanak tanıyan dahili bir standa sahiptir. Artı, arka plan kaldırma aracı, yeşil bir ekranınız varsa arka planı tamamen kesmenize yardımcı olur.

60 dolarlık fiyatla, bu kamera, ortalama bir web kamerasından çok daha işlevsel ve kesinlikle maliyetini hak ediyor.

Pulse 3D kulaklık, pek çok kullanıcı için yeterli olabilir; ancak en üst düzey deneyimi arayanlar için SteelSeries Arctis Nova Pro kablosuz kulaklık önerilebilir. SteelSeries’in özgün sürücüleri, olağanüstü bir ses kalitesi sunar. Nefes alabilen örgü kulak yastıkları, gün boyu rahat bir kullanım sağlayarak uzun süreli oyun seanslarında bile terlemeyi önler.

Arctis Nova Pro, mikrofonun yakın ve kişisel bir deneyim için gerektiği oyuncular düşünülerek tasarlanmış geri çekilebilir bir bom mikrofona sahip. Dahası, Arctis Pro’nun etkileyici 24 saatlik pil ömrü, şarj etmeden günlerce oyun oynamanıza imkan tanır.

Kablosuz Arctis Nova Pro kulaklık, tutkulu oyuncular için en iyi seçenek olarak öne çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x