Piyade Sözleşmeli Onbaşı Özkardeş memleketinde toprağa verildi… Acı detay ortaya çıktı

Şehidin naaşı, Şırnak’taki askeri törenin ardından uçakla getirilerek Kütahya Zafer Havalimanı’ndan alındı ve Gecek köyündeki babaevine götürüldü. Helallik alınmasının ardından cenaze, köy camisi önünde tören için hazırlanan alana getirildi. Şehidin kız kardeşi Elif Özkardeş ve nişanlısı Hilal Yıldız, tabuta sarılarak gözyaşı dökerken, İl Müftüsü İrfan Açık’ın ikindi vakti kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit Özkardeş, köy mezarlığına defnedildi.

Törene, şehidin ailesi, Kütahya Valisi Musa Işın, AK Parti Kütahya Milletvekilleri İsmail Çağlar Bayırcı, Mehmet Demir ve Adil Biçer, Belediye Başkanı Alim Işık, Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgenaral Mustafa Baş, Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Uzun, Kütahya İl Emniyet Müdürü Hakan Sıralı, askeri yetkililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit Özkardeş’in 8 ay önce nişanlandığı ve ağustos ayında evlenmek için düğün hazırlığı yaptığı öğrenildi. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), dün Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde araç kazası meydana geldiğini, kazada Piyade Sözleşmeli Onbaşı Mustafa Özkardeş’in şehit olduğunu duyurmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x