Steam Türkiye’de Haftanın En Çok Satanları: Beklenmeyen Oyundan Rekor Yükseliş

Oyun dünyası GTA 6 fragmanının büyük etkisiyle cayır cayır yanan bir haftaya başladı. Steam’de ise Türk oyuncular hala dolarla alışveriş yapmaya alışmaya çalışırken gelin geçtiğimiz hafta en çok hangi oyunların sattığına bir göz atalım.

1. Evet, elbette yine “o” oyun lider.

Counter-Strike 2’nin CS:GO’dan devraldığı tahtı bu hafta da kimselere kaptırmaya niyeti yok. Oynaması tamamen ücretsiz olsa da seçkin statüsünün satışta olduğu Counter-Strike 2 bu hafta da artık alıştığımız üzere Steam Türkiye’de liderlik koltuğunda.

2. Bu oyun ise adeta fırtına gibi esip geçiyor.

Elbette Lethal Company’den bahsediyoruz. Yalnızca ülkemizde değil, tüm dünyada müthiş bir başarı yakalamış olan Lethal Company artık klasikleşmiş ‘hadi arkadaşlarınızı alıp korkunçlu yerlere girip gizemleri çözün’ temasına kattığı yeniliklerle oldukça sevildi.

3. Ne olacak bu futbol aşkımız…

EA Sports FC 24 Steam’in ülkemizde dolara geçmesinden hiç mi hiç etkilenmemiş görünüyor. Geçtiğimiz haftaya göre yalnızca bir sıralık düşüş yaşayan oyun şu anda yüzde 50 indirimle 69,99 dolar yerine 34,99 dolardan satılıyor.

4. PUBG: Battlegrounds ise yükselişteki oyunlardan.

Oynaması tamamen ücretsiz olduktan sonra oyuncu sayısını arttıran PUBG: Battlegrounds türe öldü diyenlere adeta yanıt gibi bir tablo sergiliyor. Geçtiğimiz haftaya göre 5 sıra birden yükselen oyunun popülerliğinde Steam’in dolara geçtikten sonra Türk oyuncuların değişen alışveriş ve oyun alışkanlıklarının payının olup olmadığı sorusu ise akıl kurcalıyor.

5. Bu oyuna aşığız aşık!

Nasıl olmayalım ki? Büyük bir oyuncu topluluğu derdini kederini, sıkıntısını stresini bu oyunla atarak gayrı resmi ve nispeten ucuz yollu bir terapi yöntemi keşfetti. İşin içine bir de (nedendir bilinmez) uzun yol gitmeye bayılan bünyelerimiz girince yılların eskitemediği ETS2’de bu hafta listede beşinci sırada yer almayı başardı.

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • Call of Duty

  • Black Desert

  • Football Manager 2024

  • Diablo 4

  • The Elder Scrolls Online

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x