Ali Koç’un “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Saygısızlık” Açıklamasına Rasim Ozan Kütahyalı’dan Tepki Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hastaneden uğurlayan Ali Koç’un Erdoğan’ın yanında ellerinin cebinde olması dikkat çekmişti. Ali Koç konuyla ilgili Sözcü TV’de açıklamada ‘Erdoğan’a saygısızlık yapmam bir hata yaptım’ demişti. Futbol yorumcusu Rasim Ozan Kütahyalı, Koç’un bu açıklamasını eleştirdi.

Geçtiğimiz Eylül ayında, Yunanistan’da kaza geçiren Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hastanede ziyaret edildi.

Bu ziyarette, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç da hazır bulundu. Ancak, Koç’un Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında elleri cebinde yürümesi sosyal medyada büyük bir tartışma yarattı.

Konu hakkında ilk defa konuşan Koç, Sözcü TV’de görüşlerini paylaştı. Bu olay, hem sosyal medyada hem de genel medyada geniş yankı buldu.

Ali Koç açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

‘Bir hata yaptım. Sayın Cumhurbaşkanımızı hastaneden uğurlarken o kadar dostane bir ortamda sohbetimiz oldu. Elim cebimde anlık bir görüntü var biz devlete nasıl saygı gösterildiğini bilen, eğitimden geçmiş insanlarız.Tamamen anlık bir olay. Biz devlet nedir biliriz. Bilinçli bir şekilde ben hem Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a hem de bu ülkenin cumhurbaşkanına bile bile saygısızlık yapmam.’

Futbol yorumcusu Rasim Ozan Kütahyalı, Twitter’dan Ali Koç’un bu açıklamalarını gündeme getirdi. Koç’un özür dilemesini eleştirdi: “Bir saygısızlık etmedin be kardeşim, bu nasıl bir korku?”

‘İşte hep bunlar Ali Koç’un da içinde olduğu sosyal sınıfın, Türk burjuvazisinin yenilmişlik ve iktidarsızlaşma sendromunun fotoğrafı… “Gandhi” filmindeki Güney Afrika’da köle Hintli zenginden farkları kalmadı…’

İşte o tweet:

Bu kadarla da kalmadı…

‘Dün Sözcü TV’de Ali Koç’un “Tayyip Erdoğan’ın yanında vallahi bilerek elimi cebime sokmadım, billahi de sokmadım” moduna girerek içine düştüğü korku, panik, yenilmişlik ve iktidarsızlık travmasını anlamak istiyorsanız söylediklerimi, yaptığım teşhisleri dikkatle dinlemelisiniz…’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x