Bahçeli MHP grup toplantısında konuşuyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “50+1 şartının değişmesi konusunda aynı fikirdeyim, isabetli olur. Çoğunluğu alan adayın seçilmesi usulüne geçilmesi halinde Cumhurbaşkanlığı seçimi de seri olur, uğraştırmaz ve yanlış yollara da sevk etmez. Mevcutta 50+1 mecburiyeti partileri yanlış yollara sevk ediyor. Kimin eli, kimin cebinde belli değil” demişti. Cumhur İttifakı ortağı MHP lideri Bahçeli’nin bugünkü grup toplantısı konuşmasında Erdoğan’a yanıt vermesi bekleniyor.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Gazze’yi İstanbul’dan ayrı düşünmek akan tarih nehrine karşı kürek çekmektir”

“Filistin’in huzuru, Türkiye’nin huzurudur. Suriye’nin istikrarı, Türkiye’nin istikrarıdır. Filistin 16. yüzyıldan itibaren egemenlik şemsiyemiz altına girmiştir. Dün sancağımız olan Gazze’nin bugün felaketine sırt çevirmemiz, milli ve manevi tarihimize saygısızlık olacaktır. Gazze’yi İstanbul’dan ayrı düşünmek akan tarih nehrine karşı kürek çekmektir.

“İnsani ateşkesin olması için kaç masum çocuğun da ölmesi gereklidir?”

“Gazze meselesi, güvenlik, inanç kültür ve tarih boyutları ile Türkiye’nin meselesidir. Bizim için bu konuda tarafsız kalmak diye bir şey olamaz. Türk milleti zalim İsrail’in şeytani oyunlarına, şer ve şiddet yağdıran operasyonlarına sonuna kadar tepkili ve öfkelidir. İnsani ateşkesin olması için kaç masum çocuğun da ölmesi gereklidir? İnsana dair ne varsa bombalanıyorken, Almanya Başbakanı’nın çıkıp ‘İsrail nefsi müdafaa yapıyor” demesi hukuki midir?

“Almanya Başbakanı tarihin ve insanı değerlerin yanlış tarafındadır”

“Almanya Başbakanı’nın çıkıp da İsrail’in yaptığı nefsi müdafaa demesinin ahlaki, hukuki ve vicdani bir karşılığından bahsetmek mümkün müdür? İsrail mandallığının sözde nefsini savunanların mazlumların nefsini konuşacak şerefli duruşu göstermeleri için daha başka nelerin olması gerekmektedir? Bu nasıl bir nefistir ki katilde olup da maktulde yoktur! İsrail soykırım suçuna sessiz kalanlar bununla da yetinmeyip 46 günlük devlet terörünü görmezden gelenler inanıyorum ki bir gün insanlık vicdanında mahkum olacaklardır. Maalesef Almanya da bu kategoridedir. Almanya Başbakanı tarihin ve insanı değerlerin yanlış tarafındadır. İsrail faşizmine ilik nakli yapanlar arasında bulunması feci bir sapma halidir.

 

Ayrıntılar gelecek…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x